Satysfakcja z pracy zawodowego , postrzegane jest przez pryzmat osiągnięć w miejscu pracy.

Młodzi, uważają , że po ukończeniu edukacji robota jest na wyciągnięcie ręki, nic bardziej mylnego . Owszem praca jest , ale dla doświadczonych w danym zawodzie lub dla młodych za niską stawkę . Lata, kiedy zdobywanie wiedzy było gwarantem otrzymania wysokiego wynagrodzenia, minęły , pracodawcy nie jest już spragniony ludzi posiadających wiedzę teoretyczną, ale posiadających osobowość ,   które zaowocują wysokimi zyskami dla firmy. Przedsiębiorczość, przebojowość to walory cenione przez pracodawców , zatrudnienie dla takich rozpoczynających karierę odpornych na stres osób jest dostępne. WymaganiaPolaków , co do wymiaru pensji za pracę rośnie , obywatele chcą osiągać wyższe dochody, bo ich ambicje są większe, chcą więcej posiadać i zabezpieczyć swoim domownikom godne warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest istotna, bycie cenionym od pracodawcy również , zgranie tych przesłanek z zadowalającą wynagrodzeniem postrzegane jest za sukces zawodowy . Emigracja za pracą jest nadal postrzegana , jako jedno z rozwiązań, jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Zajęcie, dzięki której człowiek zabezpieczyć sobie i rodzinie dach nad głową oraz godziwy byt ,  jest dostępne tylko dla nielicznych. 

dejtingsidor

Stanowiska takie jak przedsiębiorca , stwarzają możliwość osiągnąć dużych pieniędzy, ale praca taka wiąże się z nienormowanym czasem pracy , przeżywaniem sytuacji stresujących i koniecznością sprostania coraz większym wymaganiom . Traktowanie pracy , jako niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla pracownika ,  ale także dla przełożonego, nieprzynosząca zadowolenia praca to niezadowolony pracownik ,  który wykonuje mniej pracy, jest wiecznie wyczerpany i zestresowany .