Jak zagospodarować ścianę nad pokojem

Zagospodarowanie swojego mieszkania oznacza nie lada zadanie. Zanim rozpoczniemy planowanie najczęściej nie jesteśmy świadomi, jak wiele czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w swoich czterech ścianach wymaga mądrego rozwiązania. Nie ominie cię śledzenie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz oglądanie aktualnych gazet.
Najczęściej skupiamy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi czas również na mniej znaczące składniki wystroju wnętrza. Przykładem może być ściana umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio o nią zadbać, ponieważ większość z mieszkańców będzie oglądać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka niepotrzebnej przestrzeni jest przygotowanie swojego rodzaju kącika wspomnień. Aby zrealizować ten pomysł, niezbędne są familijne zdjęcia. Dobrze wywołać je w różnorakich wymiarach i oprawić w ramki o ujednoliconej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie wywoływać miłe wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma odpowiedniego miejsca, aby wystawiać rodzinne zdjęcia.

Niespotykanym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni nad schodami jest wybranie dostosowanej do miejsca fototapety. Nietuzinkowo będą wyglądać te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zyska parę metrów. Interesujący efekt można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jak gdyby z domowych schodów można było wyjść na francuską uliczkę czy uroczą parkową ścieżkę.
Jeżeli wybierasz mniej rzucające się w oczy sposoby dekoracji, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo mieszkańców.

https://zyczenia.eu/birthday/en/