Jak się zmotywować do wyprawy z nadwagą

Dodatkowe kilogramy sprawiają, że nasz stan psychiczny ulega pogorszeniu. Ogarnia nas dół, marazm i zniechęcenie do wszystkich aktywności życiowych. Rezygnujemy ze spotkań z przyjaciółmi. 

Ogarnia nas strach przed tym co powiedzą o nas inni. Musimy więc coś z tym zrobić. Pierwszym czynem kierującym do osiągnięcia pomyślności w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to między innymi upatrzona spódnica, nowe buty, podróż w wymarzone miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze dobre zdrowie, pochwała znajomych czy podziw w oczach innych osób. W jaki sposób zatem przygotować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Zamysł Twojej koleżanki nie są Twoim marzeniem. Zastanów się co daje Ci tak silną chęć zrzucenia nadwagi?

2. Zezwalaj sobie na małe potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia triumfu nigdy nie jest prosta. 

3. Wizualizuj sobie Twoje życie jak odniesiesz sukces. To pomoże Tobie wytrwać w decyzji.

4. Komplementuj siebie i wyróżniaj nawet za niewielkie spadki wagi. Tylko nie węglowodanami. Niech to będzie bilet na koncert, wizyta u fryzjera, biżuterię .

5. Poszukaj kolegę, z którym możesz konkurować. Waszym postanowieniem będzie, kto pierwszy zrzuci konkretną liczbę kilogramów. Konkurowanie przeważnie pomaga przetrwać trudne chwile i zdobyć sukces.

Nie zapomnij, że nawet jeśli za pierwszym razem nie przetrwasz, zawsze możesz rozpocząć swoją walkę jeszcze raz.