Jak przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego dziecka. Przede wszystkim dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, aby był to dzień szczególny, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak zatem należy przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, ale jeśli malec jest wielbiciel jednej bajki lub filmu warto zdecydować się na taki krok i poprosić gości, by na imprezie pojawili się w stosownych przebraniach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestać tylko na strojach, lecz zdecydować się także na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Także gry powinny odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche kinder

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, trafionym rozwiązaniem może okazać się także zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (na przykład niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, ale także wyglądają bardzo ładnie). Warto postawić także na słodkie przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – warto przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy w czasie przyjęcia odbywać się będą liczne zabawy ruchowe dobrze podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.