Medycyna Estetyczna

Medycyna Młodości

Toksyna botulinowa

jest stosowana jako preparat wygładzający zmarszczki oraz w leczeniu nadmiernej potliwości. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów. W leczeniu stosowane są bardzo małe dawki a działanie ogranicza się tylko do miejsca podania.

Proces działania toksyny botulinowej rozpoczyna się już po 3 – 4 dniach a maksymalne działanie występuje po około 2 – 6 tygodniach.

Efekt działania

utrzymuje się około 5- 6 miesięcy. Mechanizm działania polega na blokowaniu połączeń nerwowych pomiędzy płytką nerwową a mięśniem. Przeciwwskazania: infekcje wirusowe i bakteryjne, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych i niektórych antybiotyków, ciąża i laktacja, zaburzenie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Zabieg wykonywany jest bardzo cienką igłą i nie wymaga znieczulenia.

Czas trwania zabiegu

to około 10 – 15 minut. Zastosowanie botoksu nie wyłącza z aktywnego życia. Przez cztery godziny po zabiegu pacjent nie powinien leżeć, schylać głowy. Nie należy wykonywać zabiegów pielęgnacyjnych twarzy. Przez 3 dni unikamy wysokich temperatur. Bezpośrednio po zabiegu nie planujemy podróży samolotem.