Medycyna Estetyczna

Medycyna Młodości

Nici PDO

przeznaczone są do korekty różnych defektów estetycznych twarzy i ciała. PDO jest syntetycznym, pojedynczym włóknem składającym się z jednego, dwu lub więcej skręconych nitek trwałego włókna, które rozpuszcza się w tkance po pewnym czasie (efekt jest długotrwały do 2 lat). Nić umieszczona jest na sterylnej ,cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określoną okolice.

Zalety zabiegu:

bezpieczny zabieg; wysoka efektywność; natychmiastowe rezultaty; nici są całkowicie wchłanialne; brak cięć i blizn; możliwość powtórzenia procedury; nici nie są widoczne i odczuwalne przez pacjenta; brak okresu rekonwalescencji; metoda może być łączona z innymi zabiegami( np. wypełniacze).

Przeciwskazania:

ciąża i karmienie piersią; choroby autoimmunologiczne; niewyrównana cukrzyca; choroba nowotworowa; tendencja do powstawania bliznowców; infekcje wirusowe; zmiany chorobowe skóry; przeziębienie, gorączka; zaburzenia krzepliwości krwi; terapia przeciwzakrzepowa.

Celem zabiegu jest:

eliminacja drobnych zmarszczek, wygładzenie głębokich zmarszczek; poprawa kolorytu skóry; opóźnienie procesu starzenia; zapobieganie zwiotczałości skóry; poprawa gęstości, grubości i elastyczności skóry; poprawa owalu twarzy.

Wskazanie:

pacjenci w wieku 30-55 lat

Zabieg trwa około godziny. Poddany obszar zabiegowi jest dezynfekowany, a następnie znieczulany. Lekarz implantuje nici w odpowiedni sposób i miejsce. Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub zasinienia. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilu dni. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast, jednak należy pamiętać, że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się dopiero po 10-14 dniach.