Medycyna Estetyczna

Medycyna Młodości

Kwas hialuronowy

to naturalny składnik skóry, który ma silne właściwości wiązania wody. Kiedy poziom kwasu hialuronowego w skórze maleje traci ona elastyczność, sprężystość – pojawiają się zmarszczki. Kwas hialuronowy jest wykorzystywany jako najbardziej wartościowy składnik nawilżający i ujędrniający stosowany w medycynie estetycznej.

Przeciwwskazania:

infekcja w miejscu podania, opryszczka, ciąża i laktacja, choroby autoinmunologiczne w fazie aktywnej, leki przeciwkrzepliwe, choroby nowotworowe, nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzyknięciu preparatu cienką igłą w znieczuleniu powierzchniowym. Wypełniacz wstrzyknięty w linię zmarszczki wygładza ją, wypełnia a zmarszczka znika. Zabieg nie powoduje wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Efekt

po zabiegu utrzymuje się do 12 miesięcy.

Zalecenia

po zabiegu: przykładamy zimne okłady, unikamy wysokich temperatur przez 5 dni, pijemy dużo wody, unikamy zabiegów kosmetycznych. Skóra po zabiegu może być obrzęknięta i zaczerwieniona, ból w miejscu wstrzyknięcia utrzymuje się ok 72 godziny.